ד"ר תמי סבג שושן

מרכזת בכירה מבחנים ארציים

תמי הגיעה בפתחה של שנת 2023, כמרכזת בכירה מבחנים ארציים. תמי נכנסה לתפקיד לאחר השלמת פוסט דוקטורט באוניברסיטת בן גוריון, במרכז לחקר הפדגוגיה, בתוכנית "דיאלוג לימודי פורה", בהנחייתו של פרופ' אדם לפסטיין. היא חקרה רב ממדיות בהוראת אוצר מילים, פרטיקות ומודלים להוראת אוצר מילים. היא סיימה את הדוקטורט שלה באוניברסיטת חיפה, בחוג ללקויות למידה, בהנחייתה של פרופ' תמי קציר. במסגרת הדוקטורט חקרה תמי את התרומה של אוצר מילים רגשי להבנת הנקרא ברכיב הטקסט, המשימה והקורא. היא פיתחה מבחן להערכת ידע אוצר מילים (מבחן חרו"ת) ומבחני הבנת הנקרא (מבחני תמר), וכן היתה שותפה בפיתוח תכניות התערבות לקידום הבנת הנקרא ("אי שי הבנה) ואוצר מילים ("במלוא מובן המילה").

לתמי גם 20 שנות ניסיון בשדה החינוכי, במגוון תפקידים, כולל מומחית תחום חינוך לשוני - מתי"א אשדוד, כמנהלת תוכניות מפקחים במכון "אבני ראשה", כמדריכה בחינוך הלשוני, כמחנכת וכגננת בחינוך המיוחד, רכזת, ומאבחנת דידקטית.

תמי מתגוררת בעזר, שבמועצה אזורית באר טוביה. נשואה לאבי, ולהם שלושה ילדים: עדי, נועם ורותם. בין המחקר והשדה, המשפחה והבית, משתדלת גם לגוון את חיי הפנאי שלה (הרצאה, טיול, מופע, סדנה וכושר).