אימאן עואדיה

מנהלת תחום מבחנים בערבית

אימאן הצטרפה לראמ"ה בשנת 2007. תחום עיסוקה העיקרי הוא פיתוח מבחנים רחבי היקף לשפת אם ערבית, בכלל זה מבחנים להערכה מסכמת ומבדקי שפה להערכה מעצבת. בנוסף, אימאן מובילה את מדיניות הפיתוח של כלים דיאגנוסטיים. היא ניהלה את ההתאמה של מבחן האינטליגנציה וודקוק-ג'ונסון לשפה הערבית והובילה את מחקר הנורמות למבחן זה בקרב האוכלוסיות דוברות הערבית והעברית עד להנגשתו לפסיכולוגיים החינוכיים בשנת 2019. אימאן מסייעת לאגף למחוננים במשרד החינוך בניהול הפיתוח של מבחני איתור מחוננים בשלבי הגיל השונים.

אימאן התחילה את הקריירה שלה בתחום החינוך כמורה לשפות העברית והצרפתית בבית הספר היסודי נזירות נצרת בשפרעם, בהמשך עסקה בהכשרת מורים מכהנים במרכז המורים במכללת מאר אליאס באעבלין. כמו כן, אימאן עסקה במחקר חינוכי במסגרת עבודתה במכון מאיירס-ברוקדייל שם הייתה שותפה לביצוע מחקרי איתור צרכים בקרב בני נוער וגם למחקרי הערכה של תוכניות חינוכיות שונות.

אימאן בוגרת התוכנית לפיתוח מנהיגות חינוכית מהפריפריה, מכון מנדל למנהיגות בשנת 2003 ובעלת תואר שני בניהול ופיתוח מערכות חינוך מאוניברסיטת חיפה בשנת 1999. עבודת התזה שלה עסקה בסיפורי חיים של מורים מובילים.