ד"ר גל אלון

מנכ"ל ראמ"ה

ד"ר גל אלון מנהל את הרשות הארצית למדידה והערכה בחינוך מספטמבר 2022. קודם לכן, הקים וניהול את תובנות, שסייעה לשתף כ-2 מליון בני אדם בהחלטות ועבדה עם חמש ממשלות. בעת שירותו במשרד ראש הממשלה, הקים את מערך התכנון, המדידה והשיתוף הממשלתי, הוביל להקמת אגפי המדיניות בממשלה ויצר את מדריך התכנון הממשלתי הראשון.

גל נכנס לתפקיד מנכ"ל ראמ"ה בסוף שנת 2022, בהתאם להחלטת ממשלה מס' 1831. מאז, הוביל לשורה של שינויים בעבודת ראמ"ה: החלפת הציונים בהערכות מילוליות לבתי הספר, פיתוח כלי הערכה פנימיים דיגיטליים מבוססי AI, ביצוע מדידה ייעודית למיומנויות "דמות הבוגר" ובנייה מחודשת של הרשות עצמה, תוך הטמעת שינויים ארגוניים רחבים, הקמת אגפים חדשים, הגדרת מדדי תוצאה, גיוס כוח אדם ויצירת שקיפות ביחס לתקציב הרשות, תוכנית עבודתה ומהלכיה.

קודם לכן, הקים וניהל גל את תובנות, שסייעה לשתף כ-2 מיליון בני אדם בהחלטות, ועזרה לחמש ממשלות בעולם להוביל שינויים. את תובנות הקים גל בשנת 2011, בימים בהם כמעט ולא נוהלו תהליכי קבלת החלטות משתפים בממשלה. הטכנולוגיה שפיתחה החברה פרצה דרך בארץ ובעולם בתחום התכנון המשתף, ואפשרה לכ-200 ארגונים, ביניהם האו"ם, ממשלת ארה"ב, הפרלמנט האוסטרי ועיריית דובאי, לשתף בחשיבה את בעלי העניין שלהם ולשלוח להם משוב אישי.

קודם לכן, כיועץ לפיתוח תהליכים אסטרטגיים במשרד ראש הממשלה, גל ערך את מדריך התכנון הממשלתי (2008), מיסד את תהליכי התכנון והמדידה בממשלה, היה שותף בהקמת האגף לתכנון מדיניות (חברה וממשל), וריכז שורה של רפורמות חברתיות, ביניהן הגדלת הסיוע לניצולי השואה, הסדרת הטיפול בעורף בחירום ובניית היחסים עם המגזר השלישי. אגפי המדיניות בממשלה, שהוקמו כחלק מהמהלך, פועלים עד היום בהתאם לשיטות העבודה שבמדריך התכנון.

גל נשוי לבר ואבא לעלמא. את הדוקטורט במדיניות חברתית השלים ב-LSE (אוניברסיטת לונדון) בגיל 29, במסגרתו חקר את הדרתם הפוליטית של עניים. הוא כיהן כמרצה מן החוץ בבתי הספר למדיניות ציבורית באוניברסיטה העברית ובאוניברסיטת תל אביב. גל הוא יליד נצרת עילית, עמית בית המדרש "קולות", בוגר גלי צה"ל ושרוף על קובה סלק.