ד"ר גילה מלך

מנהלת אגף הערכת תוכניות (מ"מ)

גילה היא פסיכולוגית חברתית המביאה ניסיון של 20 שנה בעבודה עם מנהלי תוכניות וארגונים במגזר החברתי, פילנתרופי וציבורי על פיתוח יכולות הערכה ופעולה מוכוונת תוצאות. מושגים כגון תפוקות, תוצאות, אימפקט, תיאורית שינוי, ושאלות השאלות: "איך נדע שהצלחנו?" - הפכו חלק משפת הניהול של מנהלים רבים בעקבות תהליכי מדידה והערכה שהוטמעו בארגוניהם, ובעקבות הכשרות, סדנאות וכלים שפיתחה לשם כך.

גילה עסקה בתכנון והערכה בתחומים מגוונים, ובכללם קידום השכלה גבוהה ותעסוקה (עם קרן רוטשילד קיסריה ושותפים נוספים), פיתוח מנהיגות (שגרירי רוטשילד, כוכבי המדבר, מעוז ועוד), בניית אמון בין בעלי תפקידים מקבוצות שונות בחברה, קידום חיים משותפים (מעוז, קרן הזדמנות, מכון הרטמן) וכמובן סקרים - בתחום החינוך (היוזמה החינוכית של IVN ורש"י, מיזם 5פי2 מבית "שיתופים" ועוד). מחקר הדוקטורט של גילה, שעסק בהתפתחות מערכת הערכים של מתבגרים מפרספקטיבה התפתחותית בין-תרבותית, השפיע מאוד על הדרך בה היא מפרשת תהליכים חברתיים. עם הכישורים המחקריים הללו גילה בחרה לפנות למחקר חברתי יישומי העוסק בבעיות שורש של החברה הישראלית ולנסות לתרום להתמודדות איתן.

גילה נשואה לפול, אמא לשלושה ילדים מדהימים וכלבה (מאתגרת). ביחד הם אוהבים לבלות ולארח חברים, לבשל באופן יצירתי עם כל מה שיש במקרר ועם מה שצומח בערוגת הירקות שבגינה הקהילתית.